Popis :
Festival Dni majstrov ÚĽUV zavíta do ulíc Starého mesta Bratislavy už 27. krát. Príďte si vychutnať tradičné remeslá v spoločnosti zručných výrobcov z celého Slovenska. Viac ako 100 ľudovoumeleckých výrobcov z celého Slovenska príde predviesť svoje remeslo a ponúknuť najkvalitnejší sortiment svojich výrobkov.
PROGRAM
Majstri svojho remesla
Hviezdoslavovo námestie
sobota, nedeľa: 10.00 – 18.00
Viac ako 100 ľudovoumeleckých výrobcov z celého Slovenska predstaví súčasnú podobu tradičných remesiel
Čipkované Slovensko
Radničné námestie
sobota, nedeľa: 10.00 – 18.00
Predvádzanie paličkovania vybranými klubmi čipkárok z celého Slovenska
Málo nás, málo nás, poďte deti medzi nás!
Primaciálne námestie
sobota, nedeľa: 10.00 – 18.00
Ľudové hry a zábavky pre deti, kolotoč na ručný pohon, stretnutia s remeselníkmi, kultúrny program pre deti
sobota
11.00 Bábkové predstavenie Divadlo Žihadlo – Kohútik a sliepočka
12.00 Zapletanie vrkočov
13.00 Hry a tancovačky s DFS Červené jabĺčko
15.00 Bábkové predstavenie Divadlo Žihadlo – Kohútik a sliepočka
nedeľa
11.00 Ako mi drevo učarovalo – spomienkové rozprávanie majstra rezbára
12.00 Zapletanie vrkočov
14.00 Hry a tancovačky s DFS Gajdošík
Škola remesiel ÚĽUV
Primaciálny palác, Nádvorie sv. Juraja – pre deti od 4 do 15 rokov
sobota, nedeľa: 10.00 – 18.00
Drôtený vodný svet – Galéria Drotárie
Primaciálny palác, Justiho sieň
sobota, nedeľa: 10.00 – 18.00
tradícia a súčasnosť drotárskej tvorby
*v spolupráci so Spoločnosťou Ferdinanda Martinenga
Zažeň hlad!
Rybné námestie, Primaciálne námestie
sobota, nedeľa: 10.00 – 18.00 h
Ochutnávka tradičných jedál slovenskej kuchyne
Sv. omša za nositeľov tradícií
Primaciálny palác, Kaplnka sv. Ladislava
nedeľa: 8.30
HLAVNÁ SCÉNA
Hlavné námestie
sobota
18.00Škola tanca s Marínou
18.30FS Marína
19.30 Koncert hudobnej skupiny Karpatské horké
20.45 – 22.00Poctivé remeslo – hudobno-tanečné vystúpenie a módna prehliadka
Účinkujú: FS Illosvai, FS Mladosť, Barbora Blahová, sestry Matákové, Gajdošská dvojka Beskyd, Peter Vajda, Miro Buzrla, TS CreDance
nedeľa
15.00DFS Čečinka
15.45Školička tanca s DFS Čečinka
16.00 Banda a Partia
17:00 Pocta majstrom remesla
Účinkujú: Majstri ľudovej umeleckej výroby za rok 2017, ĽH Muzička, ŽSS Trnki, TS Partia, TS CreDance
ALTÁNOK
Hviezdoslavovo námestie
sobota
12.00 Privítanka
12.10DFS Červené jabĺčko
12.30Zábava s remeselníkmi
13.00FS Očovan
14.00Malí remeselníci – súťaž pre deti v pílení dreva a bití
klincov do kláta, škola malých odzemkárov, škola hry na
zvoncoch
14.30FS Očovan
15.00Rozhovory s výrobcami fujár, fujarovanie a rozkazovanie
pred muzikou
15.30Zábava s remeselníkmi
16.30Škola tanca s FS Očovan
nedeľa
12.00Gajdovanie, fujarovanie
12.15DFS Gajdošík
12.45Malí remeselníci – súťaž pre deti v pílení dreva a bití
klincov do kláta, škola malých odzemkárov, škola hry na
zvoncoch
13.30Škola tanca s FS Devín
14.00FS Devín
14.45Zoznámte sa s Majstrami ľudovej umeleckej výroby
15.00Zábavné súťaže pre dospelých
16.00Záverečný program s výrobcami, inštrumentalistami a
FS Devín
Zmena programu vyhradená