baner
Hodnotenie
Mapa

Socha "Čumil"

Región
Bratislavský
Miesto
Panská, 811 01 Bratislava
Telefón
Tel: +421 2 48264111
Web

Popis: 

Čumil patrí medzi  jednu z najznámejších a najväčších atrakcií v centre mesta. Obdivovaný a fotografovaný turistami. Bratislavský Čumil je bronzová socha, ktorej autorom je Viktor Hulík. Do centra mesta bola osadená bola 26. júla 1997 a odvtedy je  jednou z najfotografovanejších sôch v Bratislave. Nachádza sa na križovatke ulíc Laurinská, Panská a Rybárska brána.

Ako sa sem dostanete: 

Socha sa nachádza na križovatke ulíc Laurinská, Panská a Rybárska brána, priamo v centre mesta.


Hodnotenie prevádzky

Hodnotenie
Odoslať komentár

Recenzie

AKTUÁLNE UDALOSTI
2.sep

Kráľovstvo husaciny

Slovenský Grob sa v prvý septembrový víkend opäť zmení na Kráľovstvo husaciny! Korunovácia kráľa za účasti Márie Terézie, kráľovská hostina, dobová krčma, Farm Fest a výborné jedlo sprevádzané bohatým hudobným a kultúrnym programom zaručujú kráľovský zážitok. :) Program:13:00 DFS Čečinka14:00 Polemic15:00 Oficiálne otvorenie a korunovácia kráľa husaciny s pomocou Márie Terézie15:00 Kráľovská hostina16:15 Malalata Balkan Beats17:45 Vajnorský okrášľovací spolok18:45 Družina20:00 Kochanski a Klnka21:15 Čarovné ostrohy Rockom krokom22:30 Igor Kmeťo ml.Moderátori: Lenka Debnárová a Richard VrablecFarmfest - tradičné výrobky od predajcov miestnych špecialít z bratislavského regiónuDobová krčma - lokálne pivo s netradičnou obsluhouKráľovská hostina - ukážka kráľovského spôsobu hodovania. Sprievodné podujatia:Súčasťou podujatia Kráľovstvo husaciny v Slovenskom Grobe bude aj Farm Fest, ktorého cieľom je priblížiť a zviditeľniť tradičné remeselné, gastronomické a produktové špecifiká bratislavského regiónu. Možnosť ochutnať a zakúpiť si tradičné výrobky od 20 predajcov miestnych špecialít z bratislavského regiónu na Farm Feste na námestí.Pri príležitosti XVII. Dní otvorených husacinárskych prevádzok bude pre gurmánov v každej prevádzke Cechu husacinárov pripravené degustačné menu v hodnote 8€, ktoré si budú môcť zakúpiť v každej zo 7 reštaurácií Cechu, po zakúpení vstupenky za 2 eurá. Bez vstupenky nie je možné zakúpiť si akciové menu a platí cena podľa platného jedálneho lístka reštaurácie. Korunovácia Kráľa husaciny za prítomnosti Márie Terézie a slávnostného sprievodu. Ukážka kráľovského spôsobu hodovania. Dobová krčma s lokálnym pivom a netradičnou obsluhou. Viac info nájdete na stránke: www.kralovstvohusaciny.sk 
10.sep

UFO Vertical Sprint 2017

Bratislava bude opäť dejiskom behu do schodov.Počet pretekárov je limitovaný na 300 bežcov! Príležitostní, ale aj profesionálni športovci budú mať aj tento rok jedinečnú šancuzmerať si svoje sily v unikátnom behu do schodov. V nedeľu 10. septembra 2017 sa v hlavnom meste Slovenska uskutoční 5. ročník podujatia UFO vertical sprint, v rámci ktorého budú musieť súťažiaci vybehnúť po schodoch na bratislavský “lietajúci“ tanier UFO watch.taste.groove. na Moste SNP. Súťažiacich čaká výzva v podobe 23 poschodí a presne 430 schodov. Prihlásiť sa môžu všetci nadšenci športu, ktorí chcú otestovať svoju kondičku alebo len vyskúšať inak uzavreté schody na UFO. Okrem toho, že prihlásení bežci spravia veľa pre svoje zdravie, zúčastnia sa na pretekoch, ktoré majú vo svete dlhoročnú tradíciu. Bežci zdolávajú mrakodrapy, veže i vonkajšie schodiská už niekoľko desaťročí. V priebehu roka sa po celom svete uskutoční až 250 podobných pretekov, ktorých sa zúčastní približne 140 000 bežcov. Tento rok je UFO vertical sprint zaradený do Česko-Slovenskéhopohára v behu do schodov 2017. Jedným z cieľov UFO vertical sprintu je vytvoriť tradíciu tohto športu na Slovensku a zároveň dať šancu všetkým vyskúšať si túto netradičnú disciplínu. Počet pretekárov je limitovaný na 300 bežcov. Časomiera sa spúšťa vybehnutím zo štartu(Pláž pod Ufom – cca 50 m od pylóna Mosta SNP) a zastavuje sa dosiahnutím cieľa na výhliadkovej terase, ktorá sa nachádza na 23. poschodí. Len pre zaujímavosť, minuloročný víťaz – Tomáš Čelko - dosiahol čas hlboko pod dve minúty!
1. MÁJ - 30. OKT

Pezinské viechy

Popis : Mesto Pezinok i tento rok ako jediné na Slovensku ponúka možnosť zažiť čaro viech počas letných večerov. Malokarpatské múzeum v Pezinku v spolupráci so Združením pezinských vinohradníkov a vinárov otvára už v poradí štvrtý ročník v projektu PEZINSKÉ VIECHY. Deväť vinárstiev otvorí svoje viechy od 26. apríla 2017 do konca októbra 2017. Viechy budú otvorené v týždňových intervaloch vždy od stredy do soboty, kde miestni vinári ponúknu svoje kvalitné vína či mušty za priaznivé ceny. Aby milovníci vína vedeli, ktorý z vinohradníkov práve predáva víno, brána vinohradníckeho domu bude označená vencom z viničného lístia alebo čečiny v tvare kruhu, ozdobeným červenou a zelenou stuhou. Vstup do viech je bezplatný. Tradícia týchto viech pochádza z minulosti, kde bolo zrušené právo predaja vlastného vína drobnými vinohradníkmi. Licencie na predaj vína vlastnili vinohradnícke organizácie, ktoré ich na krátke (zhruba dvojtýždenné) obdobia prideľovali jednotlivým vinohradníkom. Dbalo sa najmä na to, aby sa víno predávalo v rôznych častiach mesta - začali vznikať prvé viechy. Viechy boli prízemné vinohradnícke domky, ktorých najväčším pokladom bola pivnica.  Na dvore alebo v dome mali zriadené priestory na príjemné posedenie spojené s  výčapom vína a menším pohostením.V susednom Rakúsku je táto tradícia vo forme tzv. Heurigen zaužívaná a vyhľadávaná dodnes.