baner
Hodnotenie
Mapa

Zámocký park Malacky

Región
Záhorský
Miesto
Malacky

Popis:

Rozkladá sa na ploche 30 ha a patrí medzi najvýznamnejšie prvky prírodného sytému v intraviláne mesta Malacky. História parku sa píše od roku 1624, keď gróf Pálfi postavil v Malackách kaštieľ v renesančnom slohu. Podľa dobových prameňov z 19. a 20. storočia patril park medzi najkrajšie v župe.  V zámockom parku rastú rôzne druhy drevín ako duby, buky, smreky alebo gaštany. 

Čo robiť:

Zámocký park ponúka krásne prírodné prostredie spojené s bohatou históriou, čoho dokladom je kaštieľ situovaný priamo v parku. Okrem príjemnej prechádzky máte možnosť načerpať sily v zrekonštruovanej Lurdskej jaskyni alebo  zašportovať si v novom exteriérovom fitnes centre. Športovci môžu využiť bežecké chodníky alebo futbalové ihrisko. Park je známy častými kultúrnymi podujatiami. Občerstvenie zabezpečuje Zámocká reštaurácia. 

Ako sa sem dostanete:

Obec Malacky je od Bratislavy vzdialená len 25 minút cesty autom. Dostupnosť je aj prostredníctvom autobusovej a vlakovej dopravy. Samotný park sa nachádza na medzi ulicami Legionárska, Duklianských hrdinov a Sadová.

Hodnotenie prevádzky

Hodnotenie
Odoslať komentár

Recenzie

AKTUÁLNE UDALOSTI