baner
Hodnotenie
Mapa

Letné kúpalisko Krasňany

Región
Bratislavský
Miesto
Černockého ulica , Bratislava
Telefón
+421 2 448 725 00
Web

Otváracie hodiny:

Len v letných mesiacoch a podľa aktuálneho počasia. Viac info: TU.

Popis:

Letné kúpalisko Krasňany je vhodné najmä pre rodiny s deťmi. V letných horúčavách poskytuje príjemný oddych pre všetkých návštevníkov.

Ako sa sem dostanete:

Linkami 3, 5 zo zasávky "Černockého" v pešej dostupnosti 3 minúty, respektíve linkou 75 zo zastávky "Kadnárova" v pešej dostupnosti 6 minút.

Hodnotenie prevádzky

Hodnotenie
Odoslať komentár

Recenzie

AKTUÁLNE UDALOSTI
26.júl

Cameron Carpenter - Viva Musica! festival 2018

CAMERON CARPENTERThe American OrganistExtravagantný americký organista prvýkrát na Slovensku!Americký organista a skladateľ Cameron Carpenter patrí nepochybne k najvýraznejším osobnostiam súčasnej klasickej hudby. Napriek mnohým kontroverziám, ktoré sa s jeho menom spájajú, býva kritikmi často označovaný dokonca za vizionára. Absolvent newyorskej Juilliard School s obľubou rúca všetky zaužívané stereotypy klasickej hudby a svojím extravagantným zjavom pripomína skôr rockovú hviezdu než klasického organistu! Je prvým organistom na svete, ktorý bol za svoj sólový album nominovaný na ocenenie Grammy (za album Revolutionary (2008)). Jeho repertoár je nesmierne široký a pestrý: siaha od kompletnej tvorby Johanna Sebastiana Bacha či Césara Francka, cez jeho vlastné transkripcie diel napísaných pre iné nástroje, vlastné kompozície až po spolupráce s hudobníkmi z oblasti jazzu a popu. Pravidelne koncertuje ako sólista so svetovými orchestrami, jeho hudbu vydáva vydavateľstvo Edition Peters a exkluzívne nahráva pre label Sony Classical. V roku 2013 predstavil úplne nový hudobný nástroj, tzv. International Touring Organ (ITO), monumentálny prenosný digitálny organ, ktorý pre neho špeciálne navrhla a vyrobila spoločnosť Marshall & Ogletree. Vlastný prenosný nástroj Carpenterovi umožnil priniesť organovú hudbu v podstate do akéhokoľvek priestoru na svete a vďaka špeciálne navrhnutému zvukovému systému tak sprostredkovať poslucháčom „ultimátny akustický zážitok“. Na Viva Musica! festivale vystúpi Cameron Carpenter v exkluzívnej slovenskej premiére (26.7., Slovenský rozhlas – Veľké koncertné štúdio) a v rámci sólového recitálu uvedie na ITO okrem vlastných kompozícií aj diela z tvorby Johanna Sebastiana Bacha, Richarda Wagnera, Louisa Vierneho, Leonarda Bernsteina a ďalších.Cameron Carpenter, organPROGRAM Johann Sebastian Bach (1685 – 1750)Prelúdium A dur, BWV 536Prelúdium a fúga D dur, BWV 532Louis Vierne (1870 – 1937)Symfónia č. 1 d mol, op. 14 (Finale)Johann Sebastian BachIn Dulci Jubilo, BWV 608 (Organová knižočka)Johann Sebastian Bach / Cameron Carpenter (1981)Francúzska suita č. 5 G dur, BWV 816Louis VierneNaïades (24 Pièces de fantaisie: Quatrième Suite)Richard Wagner (1813 – 1883) / Cameron CarpenterMajstri speváci norimberskí (predohra), WWV 96* * *Johann Sebastian BachFantázia a fúga g mol, BWV 542Alexander Skrjabin (1872 – 1915) / Cameron CarpenterSonáta pre klavír č. 4, Fis dur, op. 30Cameron CarpenterImprovizácieJohann Sebastian BachPassacaglia a fúga c mol, BWV 582